Remis z Ruchem Zdzieszowice

Po raz pierwszy tej zimy sparing z udziałem “Cidrów” zakończył się bez rozstrzygnięcia. Po ciekawym spotkaniu Ruch Radzionków zremisował ze swoim imiennikiem ze Zdzieszowic 3:3.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. Już w 5. minucie dośrodkowanie Piotra Kwaśniewskiego uderzeniem głową na gola zamienił Szymon Matysek. Na kolejną ciekawą akcję czekaliśmy do 20. minuty. Tym razem piłkę na 14. metrze dostał od Kwaśniewskiego Michał Szromek, ale jego uderzenie okazało się niecelne. W odpowiedzi do wyrównania doprowadzili goście, którzy rozrzucili atak na prawą stronę, skąd wystawioną przed bramkę futbolówkę z bliska do siatki Rafała Strzelczyka wpakował Szymon Grek. Ruch momentalnie odzyskał jednak bramkową przewagę, Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry silne uderzenie zawodnika testowanego odbił przed siebie bramkarz gości, do piłki dopadł jednak Matysek i drugi raz w sobotnie popołudnie dał “Żółto-Czarnym” prowadzenie. Wynik nie zmienił się do przerwy, choć po jednej z akcji niewiele do wpisania się na listę strzelców zabrakło Szymonowi Siwemu.

Po kilku zmianach w składzie radzionkowian drugą odsłonę od mocnego uderzenia zaczęli zdzieszowiczanie. W 49. minucie doprowadzili do remisu – po rzucie rożnym głową do bramki trafił Denis Sotor. Dwie minuty później Jakub Zapiór po raz drugi wyjmował piłkę z sieci. Sprawną akcję swojego zespołu i dogranie piłki z lewej strony boiska wykończył Arsen Goshovskyy. Radzionkowianie gonili wynik tylko kilka minut. W 60. minucie w pole karne “Zdzichów” zagrał Marcin Kowalski, a Kacper Sadlak ułożył sobie piłkę do strzału i z bliska wpakował ją do bramki.

W 67. “Żółto-Czarni” mogli odzyskać prowadzenie sprzed przerwy. Kacper Sadlak został sfaulowany w polu karnym gości, ale ich golkiper wyczuł intencje egzekującego rzut karny Michała Szromka, broniąc uderzenie 22-letniego napastnika. Po drugiej stronie “setkę” zmarnował jeden z przyjezdnych, z bliskiej odległości nie trafiając głową do bramki Zapióra.

Ruch Radzionków zremisował z Ruchem Zdzieszowice 3:3, notując pierwszy tej zimy sparingowy remis. Kolejną grę kontrolną “Żółto-Czarni” rozegrają z Gwarkiem Ornontowice.

Ruch Radzionków – Ruch Zdzieszowice 3:3 (2:1)

1:0 – Szymon Matysek 5′
1:1 – Szymon Grek 24′
2:1 – Szymon Matysek 25′
2:2 – Denis Sotor 49′
2:3 – Arsen Goshovskyy 52′
3:3 – Kacper Sadlak 60′

Ruch R.: Strzelczyk – Kwaśniewski, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – zawodnik testowany, Gwiaździński, Siwy, Zalewski, Szromek – Matysek. Ponadto grali: Zapiór, Duda, Dudziński, Macioch, Sadlak, Kowalski.