Piłkarze “Cidrów” wrócili do treningów

Zespół Ruchu Radzionków po świąteczno-noworocznej przerwie wrócił do treningów. Pierwsze zajęcia w Nowym Roku piłkarze trenera Marcina Trzcionki odbyli na boisku w Miechowicach.

“Żółto-Czarni” okres przygotowawczy rozpoczęli w podobnym zestawieniu do tego, w jakim pracowali w rundzie jesiennej. W zajęciach z drużyną z powodu choroby i drobnych kontuzji nie mogli wziąć udziału Marcin Kowalski i Tomasz Harmata, zmagający się z urazem barku Szymon Turczyn, oraz będący jeszcze na etapie rehabilitacji Fabian Brewczyk i Bartosz Nawrocki. Spośród zawodników, którzy grali w barwach “Cidrów” w pierwszej części sezonu zabrakło Leona Fuliantego.

– Na pierwszym treningu gołym okiem było widać, że zawodnicy rzetelnie przepracowali okres trzech tygodni treningów indywidualnych i z pełna pokorą i powagą podchodzą do rozpoczynającego się okresu pracy. W pierwszym etapie przygotowań zawodników czeka praca nad aspektami fizycznymi połączonymi z modelem gry i indywidualną taktyką – nakreśla plany na najbliższe dni trener Marcin Trzcionka.

W sobotę radzionkowian czeka pierwszy tej zimy sparing. Na boisku SMS-u w Radzionkowie “Żółto-Czarni” zmierzą się z IV-ligowcem z grupy II – Odrą Wodzisław Śląski.