Plan przygotowań do sezonu 2023/24

Piłkarze Ruchu Radzionków zakończyli swój IV-ligowy sezon. Zanim udadzą się na urlopy, rozegrają jeden mecz kontrolny. Później zaplanowano przerwę w treningach, do których “Żółto-Czarni” wrócą 10 lipca.

“Cidry” grę o stawkę mają już za sobą. Do piątku pozostaną jednak w okresie roztrenowania, w trakcie którego rozegrają jeden mecz kontrolny. Ich rywalem będzie drużyna juniorów starszych Gwarka Zabrze, a samo spotkanie ma na celu sprawdzenie szerokiego zaplecza młodzieżowego pod kątem rywalizacji w rozgrywkach seniorów.

Spotkanie z Gwarkiem odbędzie się w najbliższą środę, na boisku w Zabrzu. – W tym meczu zagra wyróżniająca się młodzież z drużyn juniorów starszych i juniorów młodszych. Zagra również wracający z wypożyczenia do Silesii Miechowice Damian Dudziński oraz młodzież, która występowała już w naszej pierwszej drużynie wsparta delikatnie przez bardziej doświadczonych graczy – zapowiada trener Marcin Trzcionka.

Okres przygotowawczy do rozgrywek 2023/24 rozpocznie się 10 lipca. W jego trakcie radzionkowianie rozegrają 5 sparingów. Godziny poszczególnych spotkań nie zostały jeszcze ustalone, wiadomo jednak, że najprawdopodobniej wszystkie odbędą się na wyjazdach, z powodu braku naturalnej nawierzchni w Radzionkowie.

Harmonogram sparingów – lato 2023:
15 lipca: AKS Mikołów – Ruch Radzionków
22 lipca: Unia Turza Śląska – Ruch Radzionków
26 lipca: LKS Żyglin – Ruch Radzionków
29 lipca: Ruch Zdzieszowice – Ruch Radzionków
5 sierpnia: Gwarek Zabrze – Ruch Radzionków

Początek sezonu 2023/24 zaplanowano na 12 sierpnia. Szczegółowy terminarz zostanie opublikowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej.