Szymon Siwy z nowym kontraktem

Szymon Siwy przedłużył swoją umowę z Ruchem Radzionków. Wychowanek “Żółto-Czarnych” i absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie będzie grał dla “Cidrów” co najmniej do końca sezonu 2023/24.

Siwy, który wciąż posiada status młodzieżowca, mimo młodego wieku jest ważną postacią ekipy z Radzionkowa. Tylko w niedawno zakończonym sezonie zagrał w 24 ligowych spotkaniach, w których zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę. 20-letni środkowy pomocnik do tego dorobku dołożył trzy występy w Pucharze Polski. Odkąd na ławce szkoleniowej w roli pierwszego trenera Ruchu zasiada Marcin Trzcionka, w większości spotkań Siwy wychodził w podstawowym składzie drużyny.

– Jestem bardzo zadowolony z decyzji Szymona o pozostaniu w Ruchu Radzionków. Poprzez ciężka pracę, rozumieniu swojej roli na boisku i ciągłym doskonaleniu swoich mocnych stron stał się motorem napędowym drużyny i bardzo silnym punktem środka pola. Liczę, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze mocniejszy, bo w swoim rozwoju nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – zapewnia szkoleniowiec “Cidrów”.

Szymon Siwy w barwach Ruchu rozegrał dotychczas 75 spotkań o stawkę. Jego licznik będzie bić jesze co najmniej rok. Nowa umowa 23-latka będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.