Victoria górą w Radzionkowie

Na pierwsze punkty w sezonie Ruch Radzionków wciąż musi zaczekać. We wtorek, na przywitanie z własną publicznością, “Cidry” przegrały z Victorią Częstochowa 1:2.

Pierwsze fragmenty spotkania toczyły się z delikatną przewagą gości. W 20. minucie goście przekuli ją na trafienie otwierające wynik. Goście przejęli piłkę po stałym fragmencie dla Ruchu i szybko przetransportowali ją w okolice pola karnego gospodarzy. Strzał Mateusza Figzała obronił Rafał Strzelczyk, ale wobec dobitki Mateusza Skibińskiego był już bez szans.

Radzionkowianie mimo palącego słońca próbowali podkręcić tempo. Przed przerwą mieli dwie okazje na wyrównanie. Najpierw pięknym uderzeniem lewą nogą popisał się Piotr Kwaśniewski, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką bramki Rafała Koteckiego. Tuż przed przerwą piłki po dośrodkowaniu z prawej strony nie sięgnął Marcin Kowalski, będą raptem kilka metrów od bramki przeciwnika.

Po przerwie “Żółto-Czarni” szukali kolejnych szans na doprowadzenie do remisu. Sprawy w swoje ręce w 68. minucie wziął Kwaśniewski. Wykonał rzut wolny zza pola karnego, a piłka po jego strzale minęła mur złożony z defensorów Victorii i wylądowała w siatce.

Wydawało się, że zmotywowani radzionkowianie ruszą po kolejne trafienia. Niestety – podobnie jak w pierwszej połowie – znów nadziali się na kontrę, którą pewnym uderzeniem zamknął Adrian Błaszkiewicz. Ruch ponownie musiał gonić wynik. W 76. minucie do siatki trafił Kwaśniewski, ale arbiter zasygnalizował pozycję spaloną skrzydłowego “Żółto-Czarnych” i bramki nie uznał. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki mieli problem z wykańczaniem swoich akcji, przez co trudno było im stworzyć naprawdę klarowne okazje na gola. W samej końcówce częstochowianie mogli jeszcze postawić kropkę nad “i”, tym razem jednak pojedynek z zawodnikiem rywala wygrał Strzelczyk.

Ruch przegrał drugie spotkanie z rzędu. W sobotę zmierzy się w Kłobucku z miejscowym Zniczem. Beniaminek, podobniej jak “Cidry”, również w tym sezonie jeszcze nie zapunktował.

Ruch Radzionków – Victoria Częstochowa 1:2 (0:1)

0:1 – Mateusz Skibiński 20′
1:1 – Piotr Kwaśniewski 68′
1:2 – Adrian Błaszkiewicz 73′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Fulianty (79′ Brewczyk), Ćwielong – Kwaśniewski, Siwy (46′ Zalewski), Gwiaździński, Szromek, Kowalski (55′ Sadlak) – Matysek (75′ Dudziński). Trener: Marcin Trzcionka.

Victoria: Kotecki – Błaszkiewicz, Mazerant (79′ Jargosz), Krupa (90′ Kasprzak), Włodarek (46′ Tomczyk), Przybylski, Skibiński (84′ Kiełkowicz), Figzał (82′ Juchnik), Matyja, Krysik, Kowalski. Trener: Adrian Pasieka.

Sędzia: Robert Skoludek (Zabrze)
Żółte kartki: Matysek, Kowalski (Ruch), Jargosz (Victoria)