Po pierwsze zwycięstwo! Zapowiedź meczu Ruch – Sandecja Nowy Sącz

Powodów do optymizmu przed niedzielnym meczem jest co najmniej kilka.

Przede wszystkim to ogromna, zdrowa sportowa złość wywołana środową porażką po rzutach karnych z reprezentantem ligi okręgowej. Gra przed własną publicznością, z trzecią siłą poprzedniego sezonu pierwszej ligi – trudno o lepszą okazję na „odkucie się”.

Powoli poprawia się też sytuacja kadrowa drużyny, co z pewnością podnosi morale w zespole. W meczu z Sandecją ujrzymy znów na boisku kapitana drużyny i filara gry defensywnej, Jacka Wiśniewskiego. Trener Rafał Górak będzie miał również do dyspozycji kontuzjowanego ostatnio Dawida Gajewskiego. Szansę na debiut w żółto-czarnych barwach otrzyma zapewne Ján Beliančin. Na pozyskanego w piątek ze Skałki Żabnica Słowaka mocno trenerzy liczą – to on miał być przecież głównym elementem „załatania wyrwy” w środku pola po odejściu Adama Kompały i Piotra Gierczaka. Pełnoprawnym członkiem drużyny stał się w piątek również czwarty bramkarz, Robert Widawski, zatwierdzony do gry na zapleczu Ekstraklasy. Lada dzień do sprawności powinien wrócić Seweryn Kiełpin, którego w niedzielę jeszcze zabraknie. Treningi wznowił już także Damian Kaciczak, coraz lepiej czuje się Martin Matúš, a nawet rysuje się cień szansy  na szybszy powrót Michala Farkaš, w przypadku którego być może obejdzie się bez zapowiadanej operacji.

Czynnikiem motywującym zawodników podczas jutrzejszego meczu będzie z pewnością także doniosłość tego dnia. W końcu to tym spotkaniem uświetniona zostanie przypadająca na dzień dzisiejszy dziewięćdziesiąta pierwsza rocznica powstania Ruchu Radzionków. Wreszcie do walki piłkarzy zagrzeje przygotowany przez rockową grupę Coda hymn klubu, którego premiera będzie miała miejsce przed meczem.

Wierzymy, że atutem radzionkowian będzie także nieoceniony doping publiczności. Przyjazd spodziewanej kilkusetosobowej grupy kibiców z Nowego Sącza wspartymi między innymi przez zaprzyjaźnionych z nimi sympatyków GKS Tychy, sprawia, że spotkanie to nabrać może charakteru piłkarskiego święta, i na boisku, i na trybunach.

Naprawdę warto pojawić się w niedzielę popołudniem na stadionie w Bytomiu-Stroszku by trzymać kciuki za naszego beniaminka pierwszej ligi. Początek spotkania, którego głównym rozjemcą będzie sędzia Jacek Zygmunt z Jarosławia, o godzinie 17:00. A my raz jeszcze zapraszamy do zapoznania się z obowiązującymi na stadionie zasadami, które przeczytać można tutaj. Zachęcamy do kupna karnetów, które przed meczem z Sandecją będą tańsze o 10 złotych w przypadku karnetów normalnych (aktualna ich cena to 90 złotych), i o 5 złotych w przypadku karnetów ulgowych (60 złotych).

Sponsorem meczu Ruch Radzionków – Sandecja Nowy Sącz będzie: