Podsumowanie grup młodzieżowych: trampkarze 2002

Trener Henryk Sobala:
Drużyna UKS Ruch Radzionków z rocznika 2002 zajęła pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej Podokręgu Bytom w sezonie 2013/2014. Na początek sezonu zawodnicy z Radzionkowa wygrali na ciężkim terenie w Piekarach z Andaluzją 6:1. W następnym prestiżowym meczu ulegliśmy Poloni Bytom 1:2. Sytuacja ta nie podłamała młodych piłkarzy Ruchu, którzy do końca sezonu nie dali się już pokonać. W decydujących meczach pokonaliśmy na wyjeździe Polonię Bytom (3:1), na własnych terenie wygraliśmy 2:1 z Tarnowiczanką oraz w rewanżu z Tarnowiczanką zremisowaliśmy 1:1. Najwyższe zwycięstwo, które zapewniło drużynie mistrzostwo miało miejsce w Krupskim Młynie (13:0). Najlepszymi strzelcami zespołu byli Michał Szromek i Rafał Deptała, któzy zdobyli po trzynaście bramek. Pochwalić chciałbym cały zespół. Każdy zawodnik w mniejszym lub większym stopniu przyczynił się do osiągniętego wyniku, a zaangażowanie podczas treningów oraz meczów było zawsze na wysokim poziomie. Wygrana w rozgrywkach Podokręgu pozwoliła nam awansować do grupy eliminacyjnej Śląskiej Ligi Trampkarzy, gdzie spotkają się najlepsze zespoły tak z naszego podokręgu jak i zabrzańskiego. Najbliższy sezon będzie bardzo ciężki i wyczerpujący, gdyż do rozegrania jesienią będzie aż czternaście kolejek. Przygotowywać się do niego będziemy na własnych obiektach oraz wyjeżdżając na tygodniowy obóz piłkarski w Brzegu Dolnym. Podczas zgrupowania zawodnicy z Radzionkowa oprócz treningów oraz meczów sparingowych będą mogli zobaczyć piłkę seniorską na najwyższym poziomie, Najpierw na żywo ze stadionu Śląska Wrocław zobaczymy mecz gospodarzy z Zawiszą Bydgoszcz. Kilka dni później wielką atrakcją będzie możliwość zobaczenia w meczu towarzyskim zawodników Śląska tym razem z Borussią Dortmund, w składzie której występują reprezentanci Polski oraz świeżo upieczeni mistrzowie Świata, Niemcy.

Wyniki drużyny:
Andaluzja Piekary Śląskie – Ruch 1:6
Tarnowiczanka Stare Tarnowice – Ruch 1:1
Ruch – Polonia Bytom 1:2
KS Piekary Śląskie – Ruch 2:5
Ruch – Nitron Krupski Młyn 3:0
(walkower)
Ruch – Andaluzja Piekary Śląskie 4:0
Ruch – Tarnowiczanka Stare Tarnowice 2:1
Polonia Bytom – Ruch 1:3
Ruch – KS Piekary Śląskie 4:1
Nitron Krupski Młyn – Ruch 0:13

Kadra drużyny:
Deptała Rafał, Dolibóg Wojciech, Gąsior Bartłomiej, Głogowski Wojciech, Gołąbek Mateusz, Gońda Dominik, Jarka Patryk, Lach Kacper, Lipp Mateusz, Magdziak Filip, Miozga Oskar, Poganiec Mateusz, Sapiński Jan, Szlęk Jacek, Szpak Alan, Szromek Michał, Trybel Mikołaj, Waniek Mikołaj, Zalewski Kacper.

Dwie drużyny Ruchu 2002 wzięły także udział w trzeciej edycji turnieju „Cider Cup” w dniu 22 czerwca, rozgrywanego na stadionie Ruchu Radzionków.
 
Klasyfikacja:
1 miejsce: Orlik Ruda Śląska
2 miejsce: Warta Zawiercie
3 miejsce: Orlik Prudnik
4 miejsce: UKS Ruch II Radzionków
5 miejsce: Przyszłość Nowe Chechło
6 miejsce: UKS Ruch I Radzionków
7 miejsce: GKS Katowice
8 miejsce: UKS Ruch Chorzów

 

Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie drużyny: http://ruchradzionkow2002.futbolowo.pl/