Marcel Gruner i Oskar Macioch wypożyczeni

Oskar Macioch i Marcel Gruner wiosną nie znajdą się w ligowej kadrze Ruchu Radzionków. Dwójka młodych zawodników udała się na półroczne wypożyczenia do innych klubów.

18-letni Oskar Macioch najbliższą rundę spędzi w grającej w bytomsko-zabrskiej okręgówce Jedności Przyszowice. Zawodnik jesienią zadebiutował w serniorskiej ekipie „Żółto-Czarnych” pucharowym meczem z Odrą Miasteczko Śląskie, teraz poszuka doświadczenia w ekipie wicelidera klasy okręgowej grupy I.

21-letni Marcel Gruner wiosną będzie bronił barw LZS-u Piotrówka, w którym zdążył już zadebiutować w ligowym spotkaniu. Golkiper, który od dwóch sezonów znajdował się w kadrze pierwszej drużyny „Cidrów”, zagrał w niej trzy pucharowe spotkania. Na długi czas z walki o miejsce w składzie wyeliminowała go jednak kontuzja odniesiona w trakcie okresu przygotowawczego na początku ubiegłego roku. Niezbędne doświadczenie powinien zebrać w drużynie opolskiego IV-ligowca, który po 16 rozegranych meczach plasuje się na 13. miejscu w tabeli.

Oskar Macioch i Marcel Gruner zostali wypożyczeniu z Ruchu Radzionków do końca czerwca tego roku. Obu zawodnikom życzymy powodzenia w nowych klubach.