Poprzeczka w górę. Kluczbork sprawdzi formę “Cidrów”

Tydzień temu “Cidry” wygrały z wiceliderem II grupy śląskiej IV ligi, teraz poprzeczka przed “Żółto-Czarnymi” powędruje jeszcze wyżej. W sobotę przy Knosały Ruch zmierzy się z III-ligowym MKS Kluczbork.

Ekipa z Kluczborka po rundzie jesiennej jest ósma w tabeli. Podopieczni trenera Tomasza Chatkiewicza ugrali 22 punkty, kończąc rok z bilansem bramkowym: 30-26. MKS mocny był zwłaszcza na wyjazdach. O ile na swoim boisku wygrał tylko raz, z terenu gości aż pięciokrotnie wracał z kompletem punktów.

Dla naszego najbliższego rywala najbliższe spotkanie będzie piątym sparingiem tej zimy. Na początku okresu przygotowawczego zremisowali z Lechią Dzierżoniów, później po kanonadzie z Gwarkiem Tarnowskie Góry ulegli 3:6, a następnie ogrywali Start Namysłów i Ślęzę Wrocław. Po spotkaniu w Radzionkowie czeka ich jeszcze przetarcie o stawkę w meczu wojewódzkiego Pucharu Polski, zaś 4 marca starciem z rezerwą Rakowa Częstochowa zainaugurują rundę rewanżową.

Piłkarze “Cidrów” po raz drugi zagrają pod wodzą trenera Marcina Trzcionki. Ich postawa w sparingu z Gwarkiem Ornontowice mogła się podobać, dlatego w sobotę – w starciu z wyżej notowanym rywalem spodziewamy się dla radzionkowian ciekawego testu. Mecz odbędzie się w Radzionkowie, na boisku przy Knosały. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 12:30.