Sparingowy festiwal “swojaków”

Ruch Radzionków przegrał w sparingu z III-ligowym MKS-em Kluczbork 1:3. Aż trzy z czterech goli, oglądanych w sobotę przy Knosały padło po zagraniach “samobójczych”. Ozdobą meczu był gol Marcina Przybylskiego z rzutu wolnego, który ustalił rezultat gry.

O ile w ubiegłotygodniowej grze kontrolnej z Gwarkiem Ornontowice radzionkowianie imponowali spokojem i odwagą w grze, od pierwszego gwizdka starcia z wyżej notowanym rywalem w szeregach ekipy trenera Marcina Trzcionki czuć było respekt przed grającym ligę wyżej przeciwnikiem. Ruch rozgrywał niezłe spotkanie, ale konkretniejsi i pewniejsi siebie byli tego dnia gracze z Kluczborka, dla których mecz przy Knosały był ostatnim przetarciem przed wiosenną grą o stawkę.

Pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem gości 1:0. Kluczbork objął prowadzenie w końcówce tej odsłony. Po rzucie rożnym piłka w przypadkowy sposób odbiła się od Michała Szromka i wpadła do siatki Rafała Strzelczyka. Niespełna kwadrans po zmianie stron było już 2:0. Tym razem swojego bramkarza zaskoczył Miłosz Ćwielong, który próbując blokować strzał rywala skierował piłkę między słupki własnej bramki.

Wraz z upływem czasu na placu gry w barwach radzionkowian znajdowała się coraz większa liczba młodzieżowców. “Żółto-Czarni” wciąż starali się rozgrywać wyrównane spotkanie, a ich coraz odważniejsze poczynania zostały nagrodzone w 83. minucie. Po rzucie rożnym i “główce” Tomasza Harmaty piłka odbiła się od głowy jednego z zawodników MKS-u i strata “Cidrów” do III-ligowca została zredukowana.

Wydawało się nawet, że Ruch zdoła doprowadzić do wyrównania, ale jego piłkarzom w kluczowych momentach pod bramką przeciwnika brakowało dokładności w wykańczaniu akcji. Tuż przed końcem kropkę nad “i” postawili za to goście. Z rzutu wolnego, egzekwowanego z około 20. metra od bramki radzionkowian w same “widły” trafił Marcin Przybylski, nie dając szans na skuteczną interwencję spisującemu się do tej pory bezbłędnie golkiperowi testowanemu przez “Żółto-Czarnych”.

Ruch Radzionków – MKS Kluczbork 1:3 (0:1)

0:1 – Michał Szromek 42′-sam.
0:2 – Miłosz Ćwielong 58-sam.
1:2 – ? 83′-sam.
1:3 – Marcin Przybylski 88′

Ruch: Strzelczyk (58′ zawodnik testowany I) – Turczyn (83′ Szlenk), Harmata (46′ zawodnik testowany II), Otwinowski (58′ Harmata), Ćwielong – Kopeć (58′ Trybel), Siwy, Brewczyk (46′ Zalewski), Szromek (86′ Mazur), Cichecki (46′ Baran) – Nawrocki (58′ Matysek).