Pożegnanie sezonu. Unia na do widzenia

Sezon 2022/23 dobiega końca. Przed ekipą Ruchu Radzionków ostatnie spotkanie o IV-ligowe punkty przed urlopową przerwą. “Żółto-Czarni” zmierzą się przy Knosały z Unią Kosztowy.

W teorii dla “Cidrów” i ich czwartkowego rywala karty są już rozdane. W teorii, bo o ile piłkarze trenera Marcina Trzcionki wiedzą już, że sezon zakończą na 9. pozycji w tabeli, mysłowiczanie mogą jeszcze stracić 14. lokatę, którą zajmują na kolejkę przed końcem zmagań. I choć mogłoby się wydawać, że dla gości nie będzie mieć to większego znaczenia, bo i tak są pogodzeni ze spadkiem do okręgówki, drużyna trenera Krystiana Odrobińskiego z pewnością zawalczy o to, by na mecie nie dać się wyprzedzić Śląskowi Świętochłowice.

Historia ligi na poziomie wojewódzkim zna bowiem aż nadto przypadków, w których rzutem na taśmę utrzymanie najwyżej klasyfikowanego “spadkowicza” pozwala uratować rezygnacja z udziału w zmaganiach któregoś z wyżej notowanych zespołów. Tak było w końcu również przed kończącym się sezonem, gdy w ostatniej chwili Unię Książenice zastąpiła w lidze jej imienniczka, zdegradowana wcześniej z hukiem ekipa z Rędzin.

Świadomi owej historii najbliżsi goście “Cidrów” pewnie między innymi dlatego byli w stanie pokusić się o sensację w ubiegły weekend. Mimo, że wcześniej przegrali dwa kluczowe spotkania – z Przemszą Siewierz i Unią Rędziny – potrafili z kwitkiem odprawić lidera tabeli, Piasta II Gliwice, sprawiając, że rezerwa ekstraklasowicza niespodziewanie oddaliła się od gry w barażu o III ligę.

A skoro Unia Kosztowy mogła wygrać z Piastem, z pewnością groźna będzie również dla Ruchu. “Cidry”, które końcówkę rozgrywek poświęcają między innymi na sprawdzenie możliwości swoich młodzieżowców, chcą w możliwie najlepszy sposób pożegnać się ze swoją publicznością. Do tej pory, przy wsparciu radzionkowskich fanów, w roli gospodarzy wygrali siedem razy, cztery mecze remisując i trzy przegrywając. Celem zespołu, do którego po pauzie za kartki wrócą Szymon Siwy i Leon Fulianty, będzie dołożenie do dorobku ostatnich trzech punktów w kończącej się kampanii. Z wyjazdu do Myszkowa, poprzedzającego zaplanowane na Boże Ciało spotkanie, radzionkowianie wrócili z porażką 2:4. Z pewnością na urlopy woleliby wybrać się, poprawiając swoje i kibiców nastroje.

Początek spotkania z Unią Kosztowy w czwartek, o godzinie 15:00. Zapraszamy!