PP: Sześć goli z Bobrownikami

Pucharową przygodę w tym sezonie zaczynamy od wygranej. W drugiej rundzie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom “Cidry” pokonały Górnika Bobrowniki Śląskie 6:1.

Trener Trzcionka zdecydował się na rotowanie siłami swoich graczy, dając również więcej czasu na boisku kilku zawodnikom, którzy w lidze grali nieco rzadziej. W bramce pojawił się Jakub Zapiór, a w wyjściowym składzie Fabian Brewczyk, Damian Dudziński, czy wracający do pełni sił po kontuzji Rafał Otwinowski. Co ciekawe – na ostatni kwadrans na placu gry pojawił się Rafał Strzelczyk, który zmienił… Kacpra Sadlaka, i zameldował się w formacji ofensywnej swojej drużyny. – To był mecz w którym spróbowaliśmy różnych wariantów w ofensywie. Mieliśmy go pod całkowita kontrolę od początku do końca. Była okazja do zagrania wielu składnych akcji. Cieszy mnie dobra gra i postawa zawodników, którzy bardzo profesjonalnie podeszli do swoich obowiązków – skomentował trener Marcin Trzcionka.

“Cidry” czekają teraz na losowanie par III rundy rozgrywek. Na placu boju – poza “Cidrami” – pozostały jeszcze: Gwarek Tarnowskie Góry, Drama Zbrosławice, Silesia Miechowice, Szombierki Bytom, Czarni Sucha Góra, Odra Miasteczko Śląskie oraz zwycięzca pary Polonia II Bytom/Orzeł Miedary.

Górnik Bobrowniki Śląskie – Ruch Radzionków 1:6

Bramki: M. Wrodarczyk 70′ – P. Kwaśniewski 10′, S. Siwy 15′, D. Dudziński 55′, S. Matysek 60′, Kowalski 70′, 80′

Ruch: Zapiór – Otwinowski (46′ Ćwielong), Fulinaty, Brewczyk, Kwaśniewski (46′ Gwiaździński), Matysek, DUdziński, Turczyn, Sadlak (75′ Strzelczyk), Siwy, Harmata (46′ Kowalski).