Relacja z weekendowego Cider Cup’u

W sobotę, 9 czerwca odbył się turniej dzieci z rocznika 2001, w którym wystąpili nasi trampkarze pod okiem trenera Tomasza Ligudzińskiego. W pierwszym dniu turnieju zwyciężył zespół Piasta Gliwice, drugie miejsce zajął Promotor Zabrze, natomiast na trzecim miejscu uplasował się GKS Katowice. Nasz klub wywalczył w tym dniu czwarte miejsce.
Następnego dnia odbył się turniej dzieci z rocznika 2003, w którym wystąpili nasi najmłodsi zawodnicy szkoleni przez trenerów Henryka Sobalę oraz Przemysława Wiszniewskiego. Po ciężkich bojach, zwycięzcą w tym dniu został GKS Katowice, drugie miejsce zajął MUKP Dąbrowa Górnicza, a na trzecim miejscu znalazł się Orlik Ruda Śląska. Nasi podopieczni zajęli w tym dniu siódme miejsce.
Podczas turnieju na trybunach panował kulturalny i sportowy doping, zarówno ze strony rodziców zawodników, jak i samych drużyn. Najlepszym przykładem, jest wzajemne dopingowanie się Ruchu Radzionków oraz Polonii Bytom w jednym z dni turnieju. Dla rodziców zorganizowano  piknik podczas którego można było korzystać z bogato przygotowanego cateringu, odbyły się loterie fantowe, a na nasze boisko zawitała także atmosfera Euro 2012, bowiem na turniej zawitali sam Slavko i Slavek, czyli oficjalne maskotki UEFA EURO. Wszyscy zawodnicy wrócili z turnieju z uśmiechami na twarz obdarowani medalami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkim drużynom przybyłym na turniej serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników!