Rozpoczął się drugi tydzień przygotowań

Z Ruchem wciąż trenują i trenować będą do końca stycznia bracia bliźniacy Mateusz i Michał Mak – juniorzy ze szkółki Stadionu Śląskiego. Na treningach do końca tygodnia na pewno zostanie również Łukasz Małkowski z drużyny Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa. Co do tego zawodnika zapadła już decyzja, że trenerzy pragną widzieć go w kadrze zespołu. Z bramkarzami ćwiczy także Robert Widawski z Młodej Ekstraklasy Polonii Bytom, ale w jego przypadku wchodzi w grę wzmocnienie drużyny starszych juniorów. Nową twarzą na treningu był zaś Nigeryjczyk Roland Emeka John – bramkostrzelny napastnik grający ostatnio w czwartoligowej drużynie LZS Piotrówka, a w przeszłości trenujący między innymi w Polonii Warszawa. Trenerzy przyglądać będą mu się przez kilka nastęnych dni.
Zabrakło zaś całej czwórki zawodników zza południowej granicy, na czele ze słowackim napastnikiem Petrem Kišką. Ale jeden z nich wciąż ma szansę na angaż w Ruchu. Prawy pomocnik Michal Farkaš z czeskiego Jablonca spodziewany jest z powrotem na jutrzejszym treningu.

Z kadry drużyny z większymi bądź drobnymi kłopotami zdrowotnymi borykają się Jacek Jankowski, Dawid Hajda, Piotr Mazur oraz Tomasz Stranc. Na dzisiejszym treningu zabrakło również Macieja Manelskiego, który dostał jeden dzień wolnego na uregulowanie spraw osobistych w rodzinnym Poznaniu.