Ruch Radzionków – TOR Dobrzeń Wielki (zapowiedź)

I o ile szczególnie po meczu z Walką w Zabrzu, ale i po pojedynkach z Silesiusem czy Rajfelem – wygranych przecież meczach – obserwatorzy zgłaszali jeszcze szereg uwag do gry drużyny i postawy poszczególnych zawodników, o tyle po ostatnim zwycięstwie w Rybniku nad Energetykiem ROW obecni na stadionie kibice Ruchu zgodnie twierdzili, że „Cidry” wreszcie zagrały tak, jak na faworyta przystało, a sami piłkarze przyznawali, że w końcu „ta maszyna” zaczyna funkcjonować tak, jak powinna. Do meczu z TOR-em Dobrzeń Wielki Ruch Radzionków przystępuje już jako lider trzecioligowej tabeli, ale piłkarze z Radzionkowa w każdej chwili zdawać sobie muszą sprawę z tego, że począwszy już od sobotniego spotkania, każdy rywal podejdzie do meczu z Ruchem szczególnie zmotywowany, bowiem – w myśl zasady „bij mistrza” – urwanie punktów najlepszej drużynie będzie najbardziej zauważalne i cenione, a tajemnicą poliszynela jest, że nieraz i najlepiej finansowo premiowane.
Drużyna Technicznej Obsługi Rolnictwa do spotkania z Ruchem przystąpi z zamiarem zmazania plamy z ostatniej kolejki. W derbach gminy Dobrzeń Wielki nasz najbliższy rywal uległ bowiem Victorii Chróścice aż 0:5, co wśród sympatyków TOR-u przyjęto wręcz jako wstyd, upokorzenie. Na murawę stadionu w Bytomiu – Stroszku piłkarze z Dobrzenia Wielkiego wyjdą więc podwójnie zmotywowani, a czy będzie to motywacja pozytywna, czy odwrotnie – paraliżująca – pokaże dopiero dziewięćdziesiąt minut spotkania.
Zdecydowanym faworytem meczu będzie jednak Ruch Radzionków, który wyprzedza TOR o sześć punktów i o siedem miejsc w tabeli. Co ciekawe, gracze z Dobrzenia Wielkiego jak na razie lepiej spisują się w meczach wyjazdowych, w meczu ze Skalnikiem w Graczach zanotowali bowiem swoje jedyne “boiskowe” zwycięstwo w obecnych rozgrywkach, trzy punkty klubowi z Dobrzenia Wielkiego dopisano również walkowerem za nieodbyty mecz z Koszarawą w Żywcu. Jednak plamą na honorze w wyjazdach TOR-u pozostanie wynik z poprzedniej kolejki – pogrom w Chróścicach. Nie licząc goli dopisanych w wyniku walkowera, w czterech rozegranych dotychczas spotkaniach TOR zdobył zaledwie dwie bramki.
Skład gości oparty jest w głównej mierze na zawodnikach, w dużej części młodych i bardzo młodych, wywodzących się z klubów z Opolszczyzny, część piłkarzy od wielu lat broni nieprzerwanie niebiesko – zielono – białych barw klubu z Dobrzenia Wielkiego. Najbardziej doświadczony zawodnik TOR-u to 35-letni obrońca Damian Kot, który w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych kilka sezonów spędził w klubach belgijskich, z których potem trafił do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w barwach którego cztery razy wystąpił na boiskach Ekstraklasy.
W poprzednim sezonie TOR sklasyfikowany został na trzecim miejscu w czwartej lidze opolskiej.
Rywalizacja Ruchu Radzionków z TOR-em Dobrzeń Wielki przebiegała jak dotąd bardzo udanie dla Radzionkowian. We wrześniu 2004 roku w dawnej trzeciej grupie trzeciej ligi, Ruch zwyciężył u siebie 3:1, a jedną z bramek dla “Cidrów” zdobył wówczas Sebastian Gielza, który obecnie po kilku latach przerwy powrócił do Radzionkowa, i który po pięciu kolejkach obecnego sezonu jest z trzema bramkami na koncie najskuteczniejszym strzelcem drużyny Ruchu. Również w rundzie rewanżowej sezonu 2004/2005 w Dobrzeniu Wielkim lepsi byli żółto – czarni, którzy wygrali 2:0.
Pierwszy gwizdek w spotkaniu Ruch Radzionków – TOR Dobrzeń Wielki w sobotę 13 września o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy!