Ruch – Szczakowianka Jaworzno 1:1

Seria zwycięstw Ruchu przerwana. „Cidry” zremisowały w dziewiątej kolejce ze Szczakowianką Jaworzno 1:1. W 6 minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście, a Rafała Strzelczyka strzałem głową pokonał Sewerin. Ruch mimo przewagi w posiadaniu piłki długo szukał swojego celnego strzału, ale gdy go w końcu znalazł, to od razu doprowadził do wyrównania. W 25 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Nawrockiego głową gola strzelił Kamil Kopeć. Mimo naporu w drugiej części wynik nie uległ zmianie. Najbliżej bramki byli Szymon Siwy, który trafił w słupek, Nawrocki, który obił poprzeczkę i Andrzej Piecuch, który w sytuacji sam na sam uderzył tuż obok słupka. Jednak dzięki remisowi żółto-czarni utrzymali się na pozycji lidera tabeli.

9 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 2 października 2021, godz. 15:00
Ruch – Szczakowianka Jaworzno 1:1 (1:1)
0:1 – Sewerin 6.
1:1 – Kopeć 25.
Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński (82. Wojsyk), Siwy (76. Turczyn), Kopeć (67. Banaś), Kuliński, Baran (67. Piecuch), Nawrocki. Trener: Dziewulski.
Szczakowianka: Gargasz – Bochenek, Statkiewicz, Małkowski, Kumor, Strzelecki, Budak, Chrabąszcz, Gądek, Smarzyński (38. Marędowski), Sewerin (45. Cygnar, 58. Leś). Trener: Cygnar.
Sędzia: Burliga (Zabrze).
Żółte kartki
: Harmata 21., Ćwielong 55., Kuliński 74., Turczyn 82., Otwinowski 90., Trzcionka (po meczu) – Smarzyński 21., Kumor 76.
Czerwona kartka: Smarzyński 82. (na ławce rezerwowych).