Sparingowa lekcja w Wodzisławiu

Drużyna Ruchu Radzionków rozegrała drugi tego lata mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Marcina Dziewulskiego była III-ligowa Odra Wodzisław.

Szkoleniowiec “Cidrów” na pierwszą połowę desygnował jedenastkę zbliżoną do tej, która często rozpoczynała ligowe mecze w ubiegłym sezonie. Początkowo na obiekcie w Jedłowniku więcej do powiedzenia mieli wodzisławianie, wraz z upływem czasu okazje na objęcie prowadzenia zaczęli kreować sobie jednak także “Żółto-Czarni”. Mimo szans pod obiema bramkami do przerwy rezultat był bezbramkowy. – W pierwszym kwadransie rywale podeszli do nas wysoko i mieliśmy trochę problemów na swojej połowie, ale wraz z upływem czasu w naszej grze było coraz więcej odwagi i organizacji. Pojawił się rytm w grze i sytuacje bramkowe, więc jest potencjał i możliwości, nad którymi trzeba pracować – ocenił pierwszą odsłonę trener Dziewulski.

W przerwie w szeregach radzionkowian doszło do siedmiu zmian. Na placu gry pojawili się juniorzy, pierwsze minuty w barwach “Żółto-Czarnych” rozegrał także zakontraktowany kilka dni temu Marcin Kowalski. Po niespełna kwadransie towarzyszyli mu już wyłącznie młodzieżowcy – szkoleniowiec radzionkowian wpuścił bowiem na boisko kolejną czwórkę sprawdzanych na tle seniorów “młokosów”. Gospodarze wykorzystali brak doświadczenia w szeregach “Cidrów”, punktując ich aż pięciokrotnie. Ruch odpowiedział tylko raz, za sprawą trafienia Szymona Matyska. – Zawsze gramy o jak najlepszy wynik, więc liczba goli i sposób w jaki pozwoliliśmy na ich zdobycie rywalowi boli. W samym treningu nie dowiemy się wszystkiego. Obciążenie meczowe i gra pod presją rywala z wyższej ligi pozwala sprawdzić młodzież na polu walki. Wyciągamy z tego lekcje tak, by dobrze przygotować się do sezonu – podsumował trener Dziewulski.

23 lipca 2022, Jedłownik, mecz sparingowy
Odra Wodzisław Śląski – Ruch Radzionków 5:1 (0:0)

Bramka: Szymon Matysek

Skład Ruchu:
I połowa: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Kopeć, Baram, Zalewski, Gwiaździński, Piecuch – Nawrocki.
II połowa: Gruner – Trzcionka (60′ Ostałowski), Otwinowski (60′ zawodnik testowany), Harmata (60′ Mazur), Kowalski – Kopeć (60′ Dudziński), Kuś, Siwy, Brewczyk, Turczyn – Matysek.