Sprawdzian z III-ligowcem

Po dwóch meczach sparingowych z przedstawicielami IV ligi piłkarze Ruchu Radzionków sprawdzą się w sobotę z zespołem z wyższego szczebla. „Żółto-Czarni” przy Knosały zmierzą się z III-ligową Unią Turza Śląska.

Kolejny tej zimy rywal Ruchu do makroregionu awansował kilka miesięcy temu. Jako zwycięzca IV-ligowej grupy II zmierzył się w barażach ze Szczakowianką Jaworzno, którą pokonał dopiero po dogrywce w drugim spotkaniu. W roli beniaminka Unia musi przede wszystkim myśleć o obronie statusu III-ligowca. Tuż za półmetkiem zmagań w grupie III zespół plasuje się na 14. miejscu w tabeli, mając tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Zimą trenera Krzysztofa Górecko w obozie Unii zmienił Dariusz Kłus.

Dla zespołu z Turzy Śląskiej mecz z „Cidrami” – podobnie jak dla Ruchu – będzie trzecią grą kontrolną tej zimy. Zespół trenera Kłusa w styczniu zdążył już wygrać z IV-ligowymi MKS-em Myszków (1:0) i grającą na co dzień na tym samym szczeblu w województwie opolskim Fortunę Głogówek (3:1). Ruch, który w tym samym czasie ograł Odrę Wodzisław i uległ nieznacznie Polonii Nysa, w okresach przygotowawczych regularnie rywalizuje z najbliższym przeciwnikiem. Latem zremisował z Unią 2:2 na jej boisku, a minionej zimy ograł ją u siebie aż 3:0.

Spotkanie pomiędzy Ruchem Radzionków a Unią Turza Śląska zostanie rozegrane w sobotę, 27 stycznia o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Knosały.