Sparingowa wymiana ciosów. Ruch przegrał z Polonią Nysa

W drugim tej zimy meczu sparingowym Ruch Radzionków uległ na swoim boisku Polonii Nysa 2:3. Spadkowicz z III ligi przed przerwą korzystał z prostych błędów “Żółto-Czarnych”, a w drugiej połowie obronił swoje prowadzenie.

W ciągu pierwszego kwadransa goście mieli okazje na gole po stałych fragmentach. Wynik otworzyli jednak wykorzystując prezent radzionkowian, którzy zgubili piłkę przy jej wyprowadzaniu z własnego pola karnego. Radzionkowianie odpowiedzieli kilkoma świetnym okazjami na wyrównanie. Te najlepsze mieli Piotr Kwaśniewski i Kacper Sadlak, ale obu w decydującym momencie zawiodła skuteczność. Tymczasem Polonia wyprowadziła kontrę, po której prowadziła 2:0. Na drugiego gola przyjezdnych trafieniem odpowiedział Marcin Kowalski, ale do przerwy “Cidry” i tak przegrywały różnicą dwóch goli, bo w końcówce pierwszej odsłony gospodarze raz jeszcze dali się skontrować.

Po zmianie stron i kilku zmianach w składzie ekipa trenera Marcina Trzcionki mocno nacisnęła przeciwników. Swoje szanse mieli choćby Szymon Matysek i zawodnik testowany przez sztab “Żółto-Czarnych”, z szesnastego metra płaskim strzałem golkipera rywali sprawdził również Kacper Zalewski. Wreszcie w 66 minucie po rzucie rożnym do siatki głową trafił Rafał Otwinowski. Ruch przeważał, miał szanse na kolejne trafienia, tą najlepszą zaprzepaścili jednak goście, którzy zabrali piłkę “Cidrom” w ich polu karnym, ale jeden z graczy Polonii kopnął nad poprzeczką mając przed sobą już tylko pustą bramkę.

Radzionkowianie po wygranej 3:2 z Odrą Wodzisław zanotowali pierwszą zimową porażkę. Za tydzień czeka ich sprawdzian numer trzy – tym razem na Knosały przyjedzie III-ligowa Unia Turza Śląska.

Ruch Radzionków – Polonia Nysa 2:3 (1:3)

0:1 – Kacper Duda 9′
0:2 – Kacper Duda 30′
1:2 – Marcin Kowalski 32′
1:3 – Patryk Ostrowski’ 43′
2:3 – Rafał Otwinowski 66′

Ruch: Zapiór – Sadlak, Duda, Harmata, Ćwielong – Kwaśniewski, Gwiaździński, Zalewski, Dudziński, Szromek, Kowalski. Po przerwie zagrali: Strzelczyk, Matysek, Otwinowski, Fulianty, Macioch, zawodnik testowany.