Unia Turza lepsza w sparingu

Drugi raz tej zimy Ruch Radzionków przegrał swój mecz sparingowy. Tym razem podopieczni trenera Marcina Trzcionki ulegli III-ligowej Unii Turza Śląska 1:3.

W pierwszej fazie spotkania radzionkowianie toczyli wyrównaną grę z wyżej notowanym rywalem. To Ruch tworzył pierwsze okazje bramkowe, ale skuteczniejsi okazali się goście. W 16. minucie jeden z testowanych w obozie rywala graczy otworzył rezultat pokonując Rafała Strzelczyka. “Żółto-Czarni” odpowiedzieli niespełna 10 minut później. Świetną centrę Kacpra Zalewskiego skutecznie wykończył Piotr Kwaśniewski i było 1:1.

O ile przebieg gry wciąż wydawał się dość wyrównany, zdecydowanie konkretniejsi w ofensywie byli III-ligowcy. Zanim do siatki po kontrataku trafił Tomasz Krężelok, Miłosz Ćwielong ratował “Cidry” interwencją na linii bramkowej, a rzut karny podyktowany za faul Kacpra Sadlaka zmarnował Mateusz Bodzioch.

Po zmianie stron wyraźnie lepsi stali się już goście. Swoją przewagę udokumentowali golem zdobytym w 62. minucie przez zawodnika sprawdzanego przez sztab szkoleniowy trenera Dariusza Kłusa. Ruchowi brakowało okazji na to, by walczyć o doprowadzenie do remisu, Unia miała jeszcze swoje szanse, ale dobrze między słupkami spisywał się Jakub Zapiór.

W kolejnym zimowym sparingu “Cidry” już w piątek zmierzą się z Jednością Przyszowice. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30 na boisku przy Knosały.

Ruch Radzionków – Unia Turza Śląska 1:3 (1:2)

0:1 – zawodnik testowany 16′
1:1 – Piotr Kwaśniewski 25′
1:2 – Tomasz Krężelok 45′
1:3 – zawodnik testowany 62′

Ruch: Strzelczyk – Sadlak, Duda, Otwinowski, Ćwielong, Kwaśniewski, Gwiaździński, Kopeć, Zalewski, Kowalski, Matysek. W drugiej połowie zagrali również: Zapiór, Siwy, Dudziński, Fulianty, Szromek, Macioch.