Śrubować dorobek. Ruch jedzie na mecz z Unią

Piłkarze Ruchu Radzionków podstawowy cel na dobiegający sezon już zrealizowali. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki, głównie dzięki kapitalnej wiośnie w swoim wykonaniu, są już pewni miejsca w I Lidze Śląskiej. “Żółto-Czarni” chcą jednak śrubować swoją passę zwycięstw i śmiało atakować ścisłą czołówkę ligowej tabeli.

Po serii starć z drużynami mającymi przed sobą konkretne zadania do wykonania “Cidry” zagrają ze zdegradowaną już Unią Rędziny. Najbliższy rywal radzionkowian stracił już matematyczne szanse na utrzymanie, wciąż jednak stara się być groźny dla każdego z kolejnych rywali. Podopieczni trenera Krystiana Kotarskiego raptem tydzień temu napsuli krwi Rozwojowi Katowice, tylko minimalnie przegrywając w Katowicach 2:3. W ogólnym rozrachunku – zwłaszcza na przestrzeni kilku ostatnich spotkań, rędzinianie notują fatalną passę. Przegrali cztery starcia z rzędu, a więc dokładnie tyle, ile kolejnych zwycięstw zanotowali w tym samym okresie piłkarze Ruchu.

O tym, że Unia potrafi być groźna, choćby wiosną przekonało się jednak kilka naprawdę solidnych ekip. Na “swoim” boisku 14. drużyna w tabeli ograła Spartę Katowice, w gościach pokonała Dramę Zbrosławice. Łącznie “Unici” w rundzie rewanżowej zdobyli 14 oczek, dlatego biorąc pod uwagę jedynie zdobycze za ten rok, stawiać należałoby ich raczej w towarzystwie środka tabeli, a nie jego końca.

Koszmarna jesień sprawiła jednak, że nawet zwyżka formy z ostatnich miesięcy nie uchroniła rędzinian przed spadkiem z ligi. W pierwszych 15 spotkaniach Unia zdobyła tylko 7 punktów i już zimą było jasne, że w wyjątkowo wymagających w tym sezonie rozgrywkach szanse na finalny sukces stały się marginalne. Zespół, którego gwiazdą wciąż pozostaje doświadczony na ekstraklasowych boiskach Mariusz Przybylski, punkty zgubił również w Radzionkowie. W październiku Ruch gładko ograł Unię 4:0, a bramkowym dorobkiem podzielili się wówczas Michał Szromek, Marcin Kowalski i Szymon Matysek.

W rewanżu “Cidry” zmotywowane walką o tytuł rycerzy wiosny znów zagrają o pełną pulę. Spotkanie na boisku w Łobodnie – bo tam w roli gospodarzy występuje w tym roku Unia Rędziny – rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00.