Startujemy! Na dzień dobry hit z Rozwojem

Niespełna dwa miesiące trwała przerwa w rozgrywkach IV-ligowców. W sobotę 13 sierpnia hitowym starciem z Rozwojem Katowice zainaugurujemy sezon 2022/23.

Losowanie terminarza już w pierwszej kolejce zestawiło z sobą przedstawicieli podium za ubiegłe rozgrywki. Ruch, który poprzedni sezon kończył na drugiej pozycji w tabeli podejmie trzeci wówczas Rozwój Katowice. Obie drużyny są również stawiane w gronie faworytów do znalezienia się w czołówce nowego rozdania.

Rozwój Katowice zachował trzon zespołu, który tak wyśmienicie spisywał się w rundzie wiosennej. Z zespołem rozstali się Bartosz Chwila, Oliwier Gasz i Olivier Lazar. Dwaj ostatni byli podstawowymi ogniwami trenera Tomasza Wróbla, ale – zgodnie z polityką katowiczan – teraz ustąpią miejsca nowym, utalentowanym graczom kuźni talentów ze stolicy województwa.

Zgranie i specyfika Rozwoju jest siłą, która sprawia, że drużyna czekająca na zbliżające się otwarcie swojego nowego obiektu, z rundy na rundę staje się silniejsza. Drużyna trenera Tomasza Wróbla opiera się wyłącznie o wychowanków, którzy na boisku znają się niemal na pamięć. Trzeci sezon z rzędu do umiejętności wypracowanych w miejscowej akademii dokładają doświadczenie z seniorskich boisk, a to sprawia, że stają się jednym z faworytów nowego sezonu. Ekipa, która w swoich szeregach tym razem zatrzymała każdego z kluczowych graczy, łącznie z królem strzelców rozgrywek, Patrykiem Gembickim kluczowych, latem formę do sezonu szlifowała między innymi na zgrupowaniu w nadmorskim Cetniewie. Taka forma przygotowań to ewenement w zdominowanej przez na ogół pracujących zawodowo dorosłych graczy lidze. Wrażenie mogą robić również osiągane w sparingach wyniki – gładkie zwycięstwa z IV-ligowymi Bytovią i Odrą II Opole, czy remisy z III-ligowymi Gwarkiem Tarnowskie Góry i Polonią Bytom.

Rok temu, choć katowiczanie dwukrotnie wieszali poprzeczkę naprawdę wysoko, zarówno u siebie jak i na wyjeździe górą byli radzionkowianie. “Żółto-Czarni” w kontekście kadrowym latem postawili na stabilizację. Odeszli co prawda Rafał Strzelczyk (zawiesił karierę) i Mateusz Pietryga (wypożyczenie do Dramy Zbrosławice), do zespołu – poza juniorami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego – dołączył z kolei doświadczony Maricin Kowalski. “Kowal” w swojej karierze przez trzy sezony grał w barwach Rozwoju, skąd pamiętają go pewnie partnerujący mu wówczas na boisku trener Tomasz Wróbel, czy stawiający pierwsze kroki w seniorskiej piłce Patryk Gembicki, Bartosz Goliki i Daniel Kaletka. Ten ostatni ma za sobą z kolei przygodę z “Cidrami” – jesienią 2019 roku zagrał dla Ruchu 14 spotkań, notując w nich jedną asystę.

Mecz Ruchu z Rozwojem Katowice rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00. W kasach oprócz biletów na to spotkanie będą również dostępne karnety na całą rundę jesienną. Hit 1. kolejki sezonu 2022/23 będzie można obejrzeć również za pośrednictwem internetu. Telewizja RR-TV przeprowadzi transmisję w systemie PPV.