Udany początek. „Cidry” pokonały Rozwój

Dobry, a przy tym emocjonujący początek sezonu w Radzionkowie. Ruch w meczu przedstawicieli podium z poprzednich rozgrywek po zaciętym widowisku pokonał Rozwój Katowice 3:2.

Początek był wyrównany, a obie strony udowadniały, że na przywitanie ligi zamierzają zagrać o pełną pulę. W pierwszych fragmentach spotkania najbliższy otwarcia wyniku był Kamil Kopeć. Skrzydłowy Ruchu z dystansu trafił w poprzeczkę bramki Bartosza Golika.

Radzionkowianie zaczynali budować przewagę na placu gry, którą w 30. minucie przekuli na prowadzenie. W zamieszaniu po rzucie rożnym w polu karnym katowiczan najlepiej odnalazł się Rafał Otwinowski i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Stały fragment zapoczątkował również akcję, po której do remisu doprowadzili podopieczni trenera Tomasza Wróbla. Znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Tomasz Wroza.

Ruch dobrze zaczął drugą połowę. W 50. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Marcina Trzcionki kapitalną „główką” skutecznie zamknął Bartosz Nawrocki. Radość z prowadzenia miejscowych znowu trwała jednak raptem kilka minut. Tym razem do siatki Szukały trafił Robert Woźniak, któremu asystował król strzelców poprzednich rozgrywek, Patryk Gembicki.

W pojedynku snajperów tym razem zdecydowanie górą okazał się Bartosz Nawrocki. W 70. minucie wykorzystał rzut karny wywalczony przez dającego świetną zmianę Marcina Kowalskiego. W końcówce „Ziomal” mógł mieć na koncie hat-tricka. Wywalczył „jedenastkę”, ale jej wykonanie tym razem pozostawiało sporo do życzenia. Chwilę po tym, jak Golik złapał piłkę po strzale Nawrockiego arbiter zakończył spotkanie.

Ruch Radzonków – Rozwój Katowice 3:2 (1:1)

1:0 – Rafał Otwinowski 30′
1:1 – Tomasz Wroza 37′
2:1 – Bartosz Nawrocki 50′
2:2 – Robert Woźniak 57′
3:2 – Bartosz Nawrocki 70′-k

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Piecuch (67′ Kowalski), Gwiaździński, Baran (61′ Zalewski), Siwy (46′ Turczyn), Kopeć (90′ Bougduiga) – Nawrocki. Trener: Marcin Dziewulski.

Rozwój: Golik – Myśliwczyk (74′ Haładyń), Barwiński, Skroch, Draga (61′ Jarek), Wroza (74′ Baranowicz), Ciszewski (80′ Zieliński), Flak (46′ Bielec), Gembicki, Woźniak, Kwiatkowski. Trener: Tomasz Wróbel.