Statystyki z meczu z Gwarkiem Ornontowice

W przekroju całego spotkania Ruch oddał pięć strzałów więcej od rywala (dwadzieścia do piętnastu). Jednak prawdziwa przepaść wyraża się w strzałach celnych, gdzie przewaga Ruchu wyraża się w liczbach dziewięć do dwóch, przy czym piłkarze Gwarka pierwszy raz trafili w światło bramki w 82 minucie gry. Do przerwy radzionkowienie oddali większość swoich celnych strzałów, zaś zawodnicy z Ornontowic schodzili na przerwę z zaledwie czterema niecelnymi próbami. Liczba celnych strzałów gości mogła być wręcz jeszcze większa, jednak dwa razy piłka zatrzymywała się na słupku bądź poprzeczce.

W całym spotkaniu oglądaliśmy zaledwie sześć rzutów rożnych (po trzy dla każdej z drużyn). Podobnie, jak w przypadku strzałów, Ruch dominował w tym aspekcie przed przerwą, a w drugiej połowie ta statytyka odwróciła się.

Jeszcze mniej niż rzutów rożnych było spalonych (pięć). Radzionkowianie byli na nich łapani trzy razy.

Jedyna statystyka, w której przerwagę osiągnęli gospodarze to liczba popełnionych fauli (dwadzieścia do trzynastu), i także nie ma tu przypadku, bo większość z nich odgwizdanych zostało w pierwszej połowie, a ogółem wiele z nich miało miejsce na połowie gospodarzy, czy wręcz w pobliżu pola karnego.

Ruch    
Gwarek
strzały ogółem   20     15
strzały celne    9      2
spalone    3

     2

rzuty rożne    3      3
faule   13     20