Statystyki z meczu ze Spartą w Lublińcu

Radzionkowianie aż dwadzieścia dwa razy posyłali piłkę w stronę bramki swojego przeciwnika, a dokładnie połowa tych z tych prób była celna, zaś wśród strzałów niecelnych wliczone jest także uderzenie w słupek. Sparta w sumie oddała strzałów dokładnie tyle, ile Ruch ma celnych, ale pod względem procentowego zagrożenia była lepsza od radzionkowian, bo z jedenastu strzałów aż siedem zmusiło do interwencji Bartosza Kucharskiego. Inna rzecz, że sporo tych strzałów to były uderzenia z daleka, które nie mogły zaskoczyć golkipera żółto-czarnych.

Ruch osiem razy centrował piłkę z narożnika boiska. Sparta tylko dwa razy, przy czym obie te próby miały miejsce w końcówce meczu.

Ogółem w całym spotkaniu sędziowie tylko trzy razy zagwizdali pozycję spaloną. Ruch złapany był na niej raz, a gospodarze dwa razy.

Obie drużyny podobną liczbę razy przekorczyły przepisy (Ruch – piętnaście razy, Sparta – siedemnaście), jednak przez długi czas wyraźnie prowadzili w tej statystyce gospodarze, radzionkowianie zaś “nadrobili” w ostatnim kwadransie gry.

                         Ruch  Sparta
strzały ogółem       22    11
strzały celne          11      7
spalone                    1      2
rzuty rożne              8      2
faule                       15    17