Młodzież po sprawdzianie. “Cidry” wygrały z Gwarkiem

Złożona z młodzieżowców drużyna Ruchu wygrała z juniorami Gwarka Zabrze w sparingu rozegranym w ramach ostatniego tygodnia treningów przed wakacyjnymi urlopami.

Radzionkowianie w piątek spotkają się na ostatnim treningu przed przerwą letnią. Dwa dni wcześniej trener Marcin Trzcionka postanowił przyjrzeć się przede wszystkim młodzieży – w tym wyróżniającym się graczom drużyn juniorów starszych i młodszych – wspartej przez bardziej doświadczonych Leona Fuliantego, Miłosza Ćwielonga i Bartłomieja Gwiaździńskiego. W spotkaniu zagrał również wracający z wypożyczenia do Silesii Miechowice Damian Dudziński. – Jestem zadowolony z tego spotkania. Toczyło się w szybkim tempie, nie brakowało składnych akcji z obu stron – mówi szkoleniowiec “Cidrów”.

Ruch wygrał 1:0, a jedynego gola w meczu zdobył imponujący formą w końcówce rozgrywek Szymon Matysek, który wygrał pojedynek z obrońcą rywala, a następnie z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

“Żółto-Czarni” po wakacyjnej pauzie spotkają się na wspólnych zajęciach za niespełna miesiąc. 10 lipca Ruch rozpocznie okres przygotowawczy, w trakcie którego rozegra pięć meczów sparingowych.

Gwarek Zabrze – Ruch Radzionków 0:1 (0:0)

Bramka: Szymon Matysek

Ruch: Zapiór (Zielonka) – Kos, Turczyn, Fulianty, Ćwielong- Dudziński, Brewczyk, Gwiaździnski, Kuś, Szolc – Matysek. W drugiej połowie zagrali: Burda, Szlenk, Zalewski, Siwy, Cichecki.