Unia Kosztowy – Ruch 0:1

Szóste z rzędu zwycięstwo i utrzymany fotel lidera tabeli! W meczu szóstej kolejki Ruch wygrał na wyjeździe z Unią Kosztowy 1:0. Choć przewaga w pierwszej połowie należała do gospodarzy, którzy często uderzali na bramkę Ruchu z dystansu, to najlepszą okazję miał Adam Baran, którego strzał został wybity sprzed linii bramkowej. W 34 minucie do dalekiego wybicia piłki przez Rafała Strzelczyka dopadł Kamil Kopeć, który po chwili stanął w oko w oko z bramkarzem gospodarzy, pewnie posyłając piłkę do siatki, i w ten sposób radzionkowianie zeszli na przerwę z prowadzeniem. Po zmianie stron, choć to Unia musiała gonić wynik, to jednak dużo groźniejsi po kontrach byli goście, i to oni sięgnęli po kolejne trzy punkty.

6 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 11 września 2021, godz. 16:00
Unia Kosztowy – Ruch 0:1 (0:1)
0:1 – Kopeć 34.
Unia: Witek – Wolak (73. Słowikowski), Bednarz, Szołtys, Kowalski, Wolny, Siwek (52. Nowakowski), Pryszcz, Skiba (62. Kacprowski), Iwan, Hat. Trener: Mrozek.
Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński, Turczyn (62. Siwy), Kopeć (81. Banaś), Kuliński, Baran (66. Piecuch), Nawrocki (52. Boudguiga). Trener: Dziewulski.
Sędzia: Szczotka (Cisiec).
Żółte kartki: Bednarz 48., Iwan 58., Szołtys 89., Kowalski 90. – Harmata 56.