W pogoni za kolejnym zwycięstwem. Jutro zagramy w Kosztowach.

Jutro o godzinie 16:00 Ruch, który jak na razie wygrywa wszystko, goniąc najlepszymi serie ostatnich lat, zmierzy się na wyjeździe z Unią Kosztowy.

Żółto-czani jako jedyny zespół z całej stawki nie stracił ani jednego punktu, a tym samym jest liderem tabeli pierwszej grupy śląskiej Zina czwartej ligi. Unia tymczasem z sześcioma oczkami plasuje się na dziesiątej pozycji, co ciekawe wszystkie te punkty przywożąc z meczów wyjazdowych. Warto jednak zauważyć, że w pięciu pierwszych meczach mierzyła się ona z zespołami, które w komplecie zajmują w tym momencie miejsca w górnej połowie tabeli (wszyscy dotychczasowi rywale Ruchu są zaś z dolnej połowy).
To pokazuje, że w jutrzejszym meczu “Cidry”, choć muszą one z racji zajmowanej pozycji być uznane za faworyta, czeka trudne zadanie. Zdobyty w tym spotkaniu punkt pozwoli żółto-czarnym zachować przewodnictwo w tabeli, ale celem podopiecznych Marcina Dziewulskiego będą oczywiście trzy oczka, które pozwolą gonić najlepszą serię na otwarcie sezonu ostatnich lat – czwartoligowy sezon 2014/15 rozpoczęliśmy od dziewięciu kolejnych wygranych. Dopisane trzy punkty w tym wyjeździe byłyby przy okazji już czwartymi kolejnymi w lidze (licząc ostatni mecz poprzedniego sezonu w Łaziskach Górnych), a to także obrazek bardzo dawno nieoglądany (w sezonie 2015/16 wygraliśmy sześć kolejnych meczów w gościach).

Historia potyczek z Unią Kosztowy jest krótka. Po raz pierwszy zmierzyliśmy się z tym rywalem w przerwanym przez pandemię sezonie 2019/20, przegrywając na wyjeździe 0:1 (Unia sezon ten, a właściwie jedną rozegraną rundę jesienną skończyła na drugim miejscu). W poprzednim sezonie długo zanosiło się na to, że będzie ona jednym w głównych pretendentów do walki o udział w barażach o trzecią ligę, co potwierdziła między innymi wygraną 2:0 w Radzionkowie. W rundzie rewanżowej osłabiony przez kontuzje czołowych zawodników zespół z dzielnicy Mysłowic był tylko cieniem samych siebie z jesieni. Wykorzystały to między innymi “Cidry” wygrywając w maju tego roku w Kosztowach 2:0 po golach czekającego w tym sezonie na pierwsze trafienie ligowe Roberta Wojsyka i niedostępnego obecnie z powodu kontuzji Michała Szromka.

W przypadku tego spotkania nie odbędzie się transmisja na naszym youtubowym kanale RRTV. Mecz będzie można jednak oglądać na żywo w Internecie na profilu facebookowym gospodarzy.

Mecz Unii Kosztowy z Ruchem w szóstej kolejce poprowadzi sędzia Sebastian Szczotka (Cisiec).