Wartościowy sprawdzian z Turzą

Ruch Radzionków zremisował z Unią Turza 2:2. Sparing z beniaminkiem III ligi okazał się wartościowym sprawdzianem dla ekipy trenera Marcina Trzcionki.

W spotkanie rozgrywane na obiekcie Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim lepiej weszli miejscowi, którzy już w 7. minucie za sprawą efektownego uderzenia zza pola karnego objęli prowadzenie. Turzanie, którzy kilka dni wcześniej rozbili beniaminka IV ligi – Orła Miedary – aż 4:0, z przewagi gola cieszyli się raptem 3 minuty. Ruch odpowiedział szybką akcją, zwieńczoną silnym dośrodkowaniem Fabiana Brewczyka i samobójczym trafieniem jednego z gospodarzy.

Mecz rozgrywany w systemie 3×30 minuty był wyrównany, ale więcej bramkowych okazji stwarzali sobie “Żółto-Czarni”. Świetne szanse mieli Kacper Sadlak i Kacper Zalewski, ale dopiero Leon Fulianty uderzeniem głową w 40. minucie dał “Cidrom” prowadzenie. Mógł podwyższyć je jeszcze Zalewski, ale i tym razem młodzieżowcowi Marcina Trzcionki zabrakło skuteczności.

W 54. minucie do wyrównania doprowadzili III-ligowcy. Piłka do siatki Ruchu znowu wpadła po uderzeniu zza pola karnego. Radzionkowianie mogli odzyskać przewagę jednego gola, ale pojedynek z brakarzem Unii przegrał Michał Szromek. W samej końcówce bliżsi zdobycia decydującej bramki byli piłkarze z Turzy. Ostatecznie jednak wynik zmianie już nie uległ, a Ruch zremisował z Unią 2:2.

Unia Turza Śląska – Ruch Radzionków 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)

0:1 – ? 7′.
1:1 – ? gol samobójczy 10′
2:1 – Leon Fulianty 40′
2:2 – ?’ 54′

Ruch: Strzelczyk (51′ Zapiór) – Turczyn, Fulianty, Harmata, Ćwielong – Brewczyk, Gwiaździński, Szromek, Zalewski, Sadlak – Matysek. Grali również: Siwy, Dudziński, Kuś, Duda, zawodnik testowany.