Wspaniałe wrażenia po „Turnieju Tymbarku” w Warszawie

Zaczęło się od meczu z Województwem Dolnośląskim, w którym mimo dzielnej gry nasza drużyna uległa 1:3. Po tym spotkaniu zawodnicy udali się na Stadion Narodowy w Warszawie na wyczerpującą wycieczkę. Po powrocie mimo zmęczenia zawodnicy ze Śląska pokazali dobrą grę i ograli rywala „zza miedzy”, czyli Województwo Opolskie 4:2. W ostatnim meczu decydującym o awansie do dalszej tury zmierzyliśmy się z Województwem Podkarpackim. Przewaga naszego zespołu w pierwszej połowie była zdecydowana (dwie świetne okazje i strzał w słupek). W drugiej natomiast ciągle dążąc do zdobycia gola, nadzialiśmy się na kontry rywala i mecz zakończył się wynikiem 0:2. Rozgrywki toczyły się dalej i przyszło nam grac o miejsca 9-16. W pierwszym spotkaniu trafiliśmy na Województwo Wielkopolskie. Mimo wyraźnej przewagi na korzyść Ślązaków wygrana nie była okazała (5:4). W kolejnym meczu mimo gry z rywalem, którego wcześniej wyraźnie pokonaliśmy (Opolskie), nasz zespół nie podjął walki. U wszystkich zawodników bardzo widoczne było zmęczenie tak całodniowym graniem, jak i wycieczką na Stadion Narodowy. Porażka ta spowodowała, że nazajutrz pozostało nam spotkanie o miejsca 11-12. Zmartwieni takim obrotem spraw, ale już wypoczęci po spokojnej nocy nasi zawodnicy nie dali szans reprezentacji Województwa Lubelskiego. Dominację widać było w każdym elemencie gry i wygrana 4:1 była najmniejszym wymiarem kary dla przeciwnika, a 11 miejsce dla zawodników ze Śląska stało się faktem.

Po ostatnim gwizdku w turnieju okazało się, że byliśmy w najtrudniejszej grupie. Obie drużyny, które wyszły z tej grupy znalazły się w półfinałach, a Województwo Dolnośląskie wygrało nawet cały turniej, mając bardzo dużą przewagę nad rywalem, w meczu finałowym. Na koniec pozostało kibicowanie w Finale Pucharu Polski, który po raz pierwszy w historii rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, gdyż organizacja była na europejskim poziomie. 22 autokary wożące uczestników po Warszawie, hotele, wyżywienie, sprzęt sportowy, powodowały, że każdy zawodnik mógł poczuć się jak profesjonalny piłkarz. Również obecność wielu osobistości ze świata sportu wywoływały spore emocje (trener Reprezentacji Polski Adam Nawałka, Prezes PZPN Zbigniew Boniek, Roman Kosecki wybitny reprezentant Polski i wiceprezes PZPN, Marcin Dorna trener Reprezentacji Polski u-21 oraz Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Stefan Majewski, Rafał Janas i wielu innych).

Braliśmy udział we wspaniałym turnieju, który na pewno dla wszystkich uczestników był wyjątkowym doświadczeniem i wielkim przeżyciem. Chociaż stać nas było na miejsce wyższe, a niewiele zabrakło, aby grać o najwyższe cele, trzeba wynik ten przyjąć z głową wysoko uniesioną. Godnie reprezentowaliśmy nasze Województwo oraz promowaliśmy nasz klub i miasto.

Wielkie podziękowania dla grupy rodziców, która głośnym dopingiem wspierała i uskrzydlała swoje pociechy podczas gry. Zachowanie te było godne podziwu, a zawodnicy mogli poczuć atmosferę wielkiego wydarzenia sportowego. Dziękujemy za Waszą obecność !

Skład drużyny Ruchu Radzionków:

Kwaśniewski Paweł, Waniek Mikołaj, Lipp Mateusz, Zalewski Kacper, Kisiel Marcel, Tobolik Aleksander, Jarka Patryk, Golus Sebastian
oraz gościnnie:
Piotr Starzyński (Sprint Katowice)
Artur Sip (APN GKS Tychy)
Kacper Duda (APN GKS Tychy)
Kacper Żelazowski (APN GKS Tychy)