Wyjazdowym meczem z Zagłębiem II Lubin zakończymy rundę

Rezerwa klubu zajmującego obecnie jedenaste miejsce w Ekstraklasie, na własnym stadionie nie zaznała jeszcze porażki. Wygrała tam sześć meczów, a tylko raz podzieliła się punktami z rywalem, co miało miejsce na początku września. Od tego czasu odprawiali kolejnych przeciwników, dając sobie wbić tylko jednego gola.
Oprócz Zagłębia tylko trzy drużyny pozostają w lidze niepokonane u siebie. Z dwoma z nich Ruch grał już na wyjeździe, z i obiema przegrał różnicą trzech goli.
Po ostatnim meczu ze Stalą Brzeg, którym “Cidry” remisem pożegnały się z własnymi kibicami licznie wspierającymi ich w Orzechu, trener Kamil Rakoczy przyznał, że celem na tą rundę było zdobycie minimum dwudziestu trzech punktów. To oznacza, że radzionkowianie by wypełnić te założenia, muszą w Lubinie co najmniej zremisować.

Będzie to pierwsze w historii spotkanie obu zespołów, choć jak znakomicie pamiętamy, podczas gry w Ekstraklasie żółto-czarni mierzyli się z pierwszą drużyną Zagłębia, i były to z reguły mecze dla radzionkowian udane, bowiem w sześciu z nich wygrali połowę, dwa razy zremisowali, a tylko raz zeszli z boiska pokonani.

Mecz z Zagłębiem rozegrany zostanie na boisku numer 4. Poprowadzi je sędzia Barłomiej Szczecina z Zielonej Góry.