Żegnamy sezon w Radzionkowie. Ruch zagra z Piastem II Gliwice

To już ostatni mecz Ruchu Radzionków przed własną publicznością w sezonie 2023/24. W tych rozgrywkach, zwłaszcza wiosną, ekipa trenera Marcina Trzcionki nie zawodziła fanów wspierających ją z trybun przy Knosały. W pierwszą sobotę czerwca zapowiada się na kolejne, świetne widowisko.

1 czerwca zmierzą się z sobą zespoły, które… nie zwykły przegrywać. Ruch ostatnią porażkę poniósł jeszcze w kwietniu, ulegając Przemszy w Siewierzu. Jeszcze dłużej z boiska pokonani nie schodzą jednak zawodnicy rezerw ekstraklasowicza, którzy ostatni raz nie zapunktowali w marcowym starciu z Dramą Zbrosławice. Jedni i drudzy notują znakomitą rundę rewanżową, na której przestrzeni odrobinę lepiej punktują jednak radzionkowianie. “Żółto-Czarni” w 13 tegorocznych meczach zdobyli 29 punktów, ich najbliższy rywal o trzy oczka mniej.

“Piastunki” byłyby w tabeli znacznie wyżej, gdyby nie ich tendencja do dzielenia się punktami z rywalami. Zarówno wiosną, jak i w całym sezonie, próżno szukać drużyny, która tak często kończyłaby swoje mecze wynikami remisowymi. Łącznie bez rozstrzygnięcia pozostało aż 12 meczów z udziałem gliwiczan i pewnie gdyby choć trochę częściej przechylali ich wynik na własną korzyść, znów – podobnie jak w ubiegłym sezonie – włączyliby się do gry o wygranie całej ligi. 

Przednie widowisko szykuje się nie tylko dlatego, że oba zespoły punktują na poziomie ścisłej czołówki ligi, ale też ze względu na sposób, w jaki owe punkty zdobywają. Obie drużyny łącznie zdobyły w tym sezonie aż 110 goli. Już jesienią w starciu Piasta II z “Cidrami” padł rezultat 3:3, a jego losy zmieniały się jak w kalejdoskopie. Dotychczas przez zespół trenera Macieja Szmatiuka przewinęło się kilku graczy z ekstraklasowej drużyny Piasta. Za zdobywanie goli odpowiadają jednak głównie ci, którzy na “co dzień” występują w IV lidze: Piotr Urbański, Justin Danie i doświadczony Wojciech Kędziora.

Ruch po wygraniu pięciu ostatnich spotkań chce pójść za ciosem i wskoczyć jeszcze na podium ligowej tabeli. Z Piastem będzie musiał radzić sobie bez pauzującego za żółte kartki Rafała Otwinowskiego. Swoją karę odcierpiał za to Leon Fulianty, który wróci do kadry meczowej. Początek ostatniego w sezonie widowiska przy Knosały w sobotę o godzinie 17:30. Zapraszamy!

DZIEŃ DZIECKA Z “CIDRAMI”
Przed ligowym meczem z Piastem II Gliwice zapraszamy na “Dzień Dziecka z Cidrami”. Klub wraz z kibicami organizuje świetną zabawę dla najmłodszych z okazji ich święta. Będą dmuchańce, gry i zabawy, tatuaże, zaplatanie warkoczyków, wata cukrowa, popcorn i granita oraz wiele innych atrakcji. Cała zabawa dla dzieciaków będzie bezpłatna. Startujemy od 15:00. Nie może Was zabraknąć!