Rafał Otwinowski z nowym kontraktem

Kolejny kluczowy zawodnik “Cidrów” w ostatnich sezonach przedłuża swój pobyt w klubie. Podpis pod nowym kontraktem złożył Rafał Otwinowski, który “Żółto-Czarnych” barw będzie bronić co najmniej do końca kolejnych rozgrywek.

– Zdecydowałem się zostać w Radzionkowie ze względu na to, że w ciągu ostatnich kilku sezonów stworzyliśmy dobry zespół, złożony z zawodników, którzy ciągle chcą się rozwijać. Drużyna ma swój plan, realizuje go konsekwentnie na treningach i meczach, a w szatni panuje świetna atmosfera – powiedział tuż po podpisaniu nowej umowy Otwinowski. – Duże znaczenie ma dla mnie również to, co robią tutaj nasi kibice. Są Dwunastym Zawodnikiem, a w skali nie tylko tego, ale i wyższych szczebli rozgrywkowych, poziom wsparcia którego nam udzielają jest rzadko spotykany – podkreśla 31-latek.

Otwinowski w minionym sezonie pozostawał ważną postacią drużyny, będąc podporą jej defensywy i jednym z jej czołowych strzelców. Środkowy obrońca po raz pierwszy trafił do Radzionkowa w 2011 roku, w ramach wypożyczenia z Górnika Zabrze do I-ligowych wówczas “Cidrów”. Po dekadzie wrócił do “Żółto-Czarnych” barw, w których przez cztery sezony rozegrał łącznie 93 mecze o stawkę, zdobywając w nich 13 goli i notując 6 asyst.

– Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy grali co najmniej tak, jak w rundzie wiosennej obecnych rozgrywek, a sam spróbuję strzelić jeszcze więcej goli niż dotychczas – deklaruje z uśmiechem Rafał Otwinowski.