Kopeć i Cichecki odchodzą z klubu

Kamil Kopeć i Szymon Cichecki żegnają się z “Cidrami” i w nowym sezonie nie będą grać w barwach Ruchu Radzionków.

Kopeć. jako wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów, trafił do Radzionkowa latem 2017 roku po półrocznym pobycie w drużynie juniorów GKS-u Bełchatów. Przez sześć lat gry w “Żółto-Czarnych” barwach stał się ważnym zawodnikiem w drużynach trenerów Kamila Rakoczego, Michała Majsnera, Marcina Dziewulskiego i Marcina Trzcionki. W sezonie 2017/18 jako młodzieżowiec pomógł drużynie w awansie do III ligi. Łącznie rozegrał dla naszego klubu 178 meczów w których zdobył 22 gole i zanotował 24 asysty. – “Kopciu” niestety nie pogodzi pracy zawodowej z treningami. Mocno walczyłem by został, ale niestety nie udało się. Mam nadzieję, że jeszcze z upływem czasu wróci i pomoże bo jest bardzo dobrym piłkarzem i super człowiekiem – mówi trener Trzcionka.

Przygoda w barwach Ruchu nieco krócej potrwała w przypadku Cicheckiego. W Radzionkowie pojawił się w trakcie rundy jesiennej sezonu 2020/21, przenosząc się z Szombierek Bytom. “Cichy” budował swoją pozycję w zespole, ale na przeszkodzie stanęła mu kontuzja kolana, która znacznie wyhamowała karierę skrzydłowego, wymuszając wielomiesięczną przerwę w boiskowych występach. Po powrocie do zdrowia Cichecki w rozgrywkach 2022/23 rozegrał 25 meczów, a jego bilans w Ruchu zamknął się na 48 spotkaniach, w których zdobył 4 gole i zanotował 4 asysty – Szymon wiosną grał bardzo mało, dlatego naszą wspólną decyzją było, by spróbował sił w nowym miejscu, bo umiejętności ma naprawdę wysokie – ocenia Marcin Trzcionka.

Kontrakty obu pomocników wygasły z końcem czerwca. Kamilowi i Szymonowi dziękujemy za serce wkładane w grę dla “Cidrów” i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!