Ciekawostki po meczu z Sarmacją w Będzinie

Robert Wojsyk strzelił w Będzinie swojego dwudziestego drugiego gola w tym sezonie, tym samym wyrównując swój najlepszy wynik w Ruchu Radzionków. Sezon 2015/2016 zakończył właśnie z taką liczbą bramek.

Ruch Radzionków, notujący wcześniej fantastyczną serię kolejnych zwycięstw, w spotkaniu z Sarmacją po raz trzeci z rzędu nie zdołał sięgnąć po komplet punktów. Taka sytuacja zdarzyła się w tym sezonie po raz drugi. Pierwszy raz w kolejkach trzy-pięć.

Na obecnym czwartoligowym poziomie stadion w Będzinie pozostaje dla Ruchu jako jeden z niewielu jeszcze niezdobytych. Poza nim “Cidry” nie wygrały dotąd tylko na boisku Szombierek Bytom i Warty Zawiercie z obecnej stawki drużyn, a także GKS-u II Katowice i Nadwiślana Góra. Żółto-czarni nie mierzyli się zaś jeszcze na wyjeździe ze Śląskiem Świętochłowice.

W sezonie 2014/2015 po dwudziestu sześciu meczach podobnie jak i dziś liderujący czwartoligowej stawce Ruch miał na swoim koncie dwa punkty więcej niż obecnie (sześdziesiąt), i aż czternaście przewagi nad wiceliderem, co oznaczało, że “Cidry” były już wtedy pewne zwycięstwa i gry w barażach o awans do trzeciej ligi.

Tymczasem dziś do wywalczenia zwycięstwa w lidze Ruch potrzebuje jeszcze w czterech przyszłych meczach siedmiu punktów (przy założeniu, że drugie Szombierki do końca sezonu zanotują komplet zwycięstw).