Koncentracja na trzech punktach

Po dwóch z rzędu wyjazdach piłkarze trenera Marcina Trzcionki wracają na swoje boisko. “Cidry”, które w ostatnich tygodniach skomplikowały swoją sytuację w ligowej tabeli podejmą Unię Rędziny.

Najbliższy rywal “Żółto-Czarnych” to jeden z dwóch zespołów pod kątem punktowym wyraźnie odstających od reszty stawki. Ekipa spod Częstochowy ugrała dotychczas tylko siedem oczek, z czego raptem jedno wychodząc na boisko w roli gości.

Piętą achillesową Unii bez wątpienia jest defensywa, która straciła dotychczas najwięcej goli spośród wszystkich zespołów w naszej lidze. Piłka do sieci rędzinian wpadała 30 razy, w tym aż 22 przy okazji wyjazdów. Ruch, który dla odmiany dysponuje drugą najszczelniejszą obroną w stawce, szuka z kolei skuteczności w ataku. To ona w sześciu ostatnich starciach przeszkadzała w gromadzeniu zdecydowanie większej liczby punktów, na którą – również w opiniach obiektywnych obserwatorów – radzionkowianie solidnie pracowali.

Punktów za styl wciąż jednak “Żółto-Czarni” nie otrzymują, a te za suchy wynik sprawiły, że osunęli się na 12. miejsce w stawce. To lokata, z której ucieczka jest podstawowym celem “Cidrów” w ostatnich tygodniach rundy jesiennej. Tabela wciąż jest płaska, a od 5. pozycji dzielą radzionkowian raptem 3 oczka, dlatego dobry występ w sobotę i sięgnięcie po pełną pulę może być sporym krokiem w kierunku poprawy nastrojów wokół zespołu.

Do drużyny po kartkowej przerwie wraca Szymon Turczyn. Poza poważnie kontuzjowanym Bartoszem Nawrockim pozostali zawodnicy są gotowy do grania. Radzionkowianie są zdeterminowani do gry o zwycięstwo, ale też w pełni skoncentrowali na sobotnim meczu. Nie ma mowy o lekceważeniu rywala, który – choć punktuje kiepsko – potrafił już sensacyjnie ograć Unię Dąbrowa Górnicza.

“Żółto-Czarni” wierzą we wsparcie swojego “Dwunastego Zawodnika”, który do tej pory regularnie wspierał ich z trybun. Głośny doping przy Knosały powinien być dużym atutem drużyny, która szuka przełamania, a w najbliższą sobotę będzie chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wszystkich Kibiców serdecznie zapraszamy! Początek widowiska o godzinie 14:00.