Marcin Dziewulski przestaje pełnić funkcję trenera Ruchu

Marcin Dziewulski nie będzie dłużej trenerem Ruchu Radzionków. 39-letni szkoleniowiec decyzją zarządu z dniem dzisiejszym przestaje pełnić swoją funkcję w klubie.

Marcin Dziewulski objął zespół kilkanaście tygodni przed startem sezonu 2020/21. Pierwsze rozgrywki ligowe pod jego wodzą “Cidry” zakończyły na czwartym miejscu w stawce, z 15-punktową stratą do zwycięzcy zmagań – rezerw Rakowa Częstochowa. W kolejnym sezonie “Żółto-Czarni” zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie częstochowianom, którzy później – po barażowym dwumeczu – wywalczyli awans do markoregionu. Ruch długo był jedyną drużyną w stawce, która potrafiła nawiązać walkę z rezerwą ekstraklasowicza.

Bieżące rozgrywki radzionkowianie zaczęli od wygranej z trzecim na mecie poprzedniego sezonu Rozwojem Katowice. Ich kolejny występ zakończył się porażką w Dąbrowie Górniczej, następnie Ruch podzielił się punktami z Podlesianką Katowice i pokonał w Zawierciu miejscową Wartę. W ostatnim meczu, w którym radzionkowianie byli prowadzeni z ławki przez dotychczasowego szkoleniowca, “Żółto-Czarni” przegrali na swoim boisku ze Śląskiem Świętochłowice.

Łącznie trener Marcin Dziewulski poprowadził “Cidry” w 67 ligowych meczach. Ruch ugrał w tym czasie 131 punktów, notując 41 zwycięstw, 8 remisów i 18 porażek. “Żółto-Czarni” zdobyli przy tym 131 goli, tracąc 75.

Trenerowi Marcinowi Dziewulskiemu składamy podziękowania za ogromną pracę nad rozwojem drużyny Ruchu i wkład w budowę “Żółto-Czarnej” społeczności. Klub o wyborze jego następcy poinformuje w ciągu najbliższych dni.