• Amine Mohamed Boudguiga 90'
Polonia Łaziska Górne

Oś czasu

8' Kaszok Dawid
     28' Prochownik Błażej
     35' Gersok Krzysztof
     40'Popenda Bartosz
    Kaziszyn Jakub
    Kamil Kopeć
    Adam Baran
    61'
    Andrzej Piecuch
    Amine Mohamed Boudguiga
    61'
    Kacper Zalewski
    Szymon Turczyn
    69'
     74'Prochownik Błażej
    Wolny Oskar
    Amine Mohamed Boudguiga 78'
    Rafał Kuliński 78'
    Robert Wojsyk
    Bartosz Nawrocki
    80'
    Rafał Kuliński 86'
     88' Uniejewski Kamil
    Marcin Trzcionka 90'
    Amine Mohamed Boudguiga 90'
     90' Hewlik Dawid
    Bartosz Nawrocki 90'

SKŁAD MECZOWY
    Rafał Strzelczyk Bramkarz 90'
    Marcin Trzcionka Obrońca 90'
    90'
    Rafał Otwinowski Obrońca 90'
    Tomasz Harmata Obrońca 90'
    Miłosz Ćwielong Obrońca 90'
    Bartłomiej Gwiaździński Pomocnik 90'
    Rafał Kuliński Pomocnik 90'
    78'
    86'
    Amine Mohamed Boudguiga Napastnik 29'
    90'
    78'
    Bartosz Nawrocki Napastnik 10'
    90'

Podsumowanie

Udany początek sezonu w wykonaniu „Cidrów”! W dniu sto drugiej rocznicy powstania klubu Ruch pokonał przed własną publicznością w meczu pierwszej kolejki Polonię Łaziska Górne 2:0. Żółto-czarni, choć przez cały mecz wyraźnie przeważali i stwarzali sobie sytuacje bramkowe, na pierwszego gola czekać musieli do 78 minuty, kiedy otrzymując piłkę od Amine Boudguigi strzałem z dystansu do siatki gości trafił w swoim debiucie Rafał Kuliński. Wynik spotkania w ostatniej minucie podstawowego czasu gry ustalił Boudguiga, który po podaniu od innego nowego piłkarza Bartosza Nawrockiego minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

1 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 14 sierpnia 2021, godz. 19:19
    Ruch – Polonia Łaziska Górne 2:0 (0:0)
    1:0 – Kuliński 78.
    2:0 – Boudguiga 90.
    Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński, Kuliński, Zalewski (69. Turczyn), Kopeć (61. Boudguiga), Piecuch (61. Baran), Wojsyk (80. Nawrocki). Trener: Dziewulski.
    Polonia: Maścibrzuch – Gersok, Terbalyan, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Hewlik, Uniejewski, Popenda (40. Kaziszyn), Badura, Prochownik (74. Wolny). Trener: Tukaj.
    Sędzia: Drobot (Katowice).
    Żółte kartki: Kuliński 86., Trzcionka 90. – Kaszok 8., Prochownik 28., Gersok 35., Unijewski 88., Hewlik 90.