Trójka wychowanków SMS-u z profesjonalnymi kontraktami

Trójka młodych wychowanków SMS-u Radzionków podpisała profesjonalne kontrakty z naszym klubem. 17-letni Mikołaj Trybel oraz o rok młodsi Szymon Matysek i Fabian Brewczyk parafowali młodzieżowe umowy z “Żółto-Czarnymi”.

– Mikołaj Trybel to skrzydłowy. Jest zawodnikiem ofensywnym, bardzo dynamicznym i szybkim, a przy tym często skutecznym pod bramką rywala. Szymon Matysek to silny i szybki napastnik “z krwi i kości”. Lubi uderzać na bramkę, wykańczać sytuacje. Fabian Brewczyk imponuje z kolei walecznością. Nigdy nie odstawia nogi, zawsze do końca walczy o każdą piłkę, będąc przy tym wyjątkowo kreatywnym – charakteryzuje wychowanków SMS-u dyrektor sportowy szkoły, Henryk Sobala.

Szymon Matysek – fot. Ruch Radzionków

Umowy z trójką młodzieżowców to kolejny efekt ścisłej współpracy między UKS-em Ruchem Radzionków, SMS-em Radzionków i KS Ruch Radzionków. Trybel, Matysek i Brewczyk to wyróżniający się zawodnicy drużyn juniorskich, które tej jesieni należały do czołówki w województwie. Systematycznie rozwijane talenty świeżo zakontraktowanych graczy zwróciły już uwagę kilku klubów w regionie, zawodnicy kontynuują jednak podążanie ścieżką wytyczoną przez trenerów i wychowawców “Żółto-Czarnych”. – Nasze plecy coraz częściej zmuszone są oglądać kluby o wiele bardziej utytułowane w szkoleniu młodzieży. Dzisiaj przekazujemy wszystkim młodym piłkarzom i ich rodzicom jasny sygnał: radzionkowska szkoła i jej trenerzy niczym nie ustępują swoim odpowiednikom z Zabrza, Katowic, Chorzowa czy Bielska Białej. Piłkarską Szkołę Mistrzostwa Sportowego mamy w Radzionkowie i to tu pod opieką doskonałej kadry nauczycielskiej oraz trenerskiej, młodzi adepci piłkarstwa w spokoju przygotowują się do swojego przyszłego egzaminu dojrzałości, zarówno tego maturalnego jak i sportowego w postaci debiutu w rozgrywkach seniorów – przekonuje Wojciech Cieszyński, dyrektor Ruchu Radzionków.

Fabian Brewczyk – fot. Ruch Radzionków

Trybel, Matysek i Brewczyk to kolejni gracze wychowani przez SMS i UKS, którzy są płynnie wprowadzani do seniorskiej piłki. Tylko w tym sezonie w kadrze “dorosłego” Ruchu znajduje się siedmiu wychowanków radzionkowskiej kuźni talentów, odciskając coraz mocniejsze piętno na grze ekipy trenera Marcina Dziewulskiego.

Mikołaj Trybel – fot. Ruch Radzionków