Trzon “Cidrów” zostaje. Ruch szuka wzmocnień

Piłkarze Ruchu Radzionków są już po ostatnich zajęciach przed urlopami. Za nieco ponad trzy tygodnie wrócą do wspólnych treningów. Skład “Cidrów” będzie oparty o zawodników, którzy “Żółto-Czarne” barwy reprezentowali również w minionych rozgrywkach.

– Rozmawiałem szczerze z każdym z zawodników i nie mam sygnałów, że planują zmienić klub. Na dziś zakładam, że 90 procent drużyny, która grała wiosną, będzie przygotowywać się do kolejnego sezonu – zapewnia trener Marcin Trzcionka. Chęć pozostania w zespole zadeklarowali m.in. najbardziej doświadczeni zawodnicy. W kolejnych rozgrywkach w Radzionkowie na pewno oglądać będziemy m.in. Bartłomieja Gwiaździńskiego, Rafała Otwinowskiego, Tomasza Harmatę, Marcina Kowalskiego, Rafała Strzelczyka, czy młodszych Leona Fuliantego i Michała Szromka. Swoje kontrakty niedawno przedłużyli Szymon Turczyn i Szymon Siwy, a w kolejce do rozmów czeka kilku kolejnych graczy, którzy w ciągu najbliższych dni podpiszą się pod nowymi umowami. Wiadomo, że jesienią rehabilitację po operacji kolana będzie przechodzić Bartosz Nawrocki, na którego szkoleniowiec Ruchu będzie mógł liczyć dopiero w rundzie rewanżowej.

W trakcie okienka transferowego z pewnością można spodziewać drobnych korekt. “Cidry”, chcąc zwiększyć konkurencję w swoich szeregach poszukują nowych twarzy na określone pozycje. – Rozglądamy się za środkowym, ofensywnym pomocnikiem. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach, sprawa wygląda pozytywnie, wierzę, że zostanie szybko sfinalizowana. Chcemy wzmocnić również rywalizację na skrzydle oraz znaleźć obrońcę, który da nam alternatywę na bokach obrony. Z wypożyczenia na pewno wróci Damian Dudziński. Myślę, że kadra w 90 procentach będzie domknięta do 10 lipca – wylicza plany na transferowe okienko trener Trzcionka.

Ruch przygotowuje się do sezonu, który dla IV-ligowców będzie wyjątkowo emocjonujący i wymagający. Śląski Związek Piłki Nożnej zdecydował o redukcji tej klasy rozgrywkowej do jednej grupy, co oznacza, że sporo ekip będzie musiało martwić się o utrzymanie. – Przede wszystkim nie chcielibyśmy zamieszać się w tą walkę i oglądać się za siebie. W okresie przygotowawczym naszym celem będzie doskonalenie taktyki i wypracowanie większej liczby wariantów możliwych do wprowadzenia w trakcie meczu. W lidze na każdy kolejny mecz będziemy wychodzić po to, by go wygrać. Trudno o bardziej precyzyjne deklaracje, po prostu zamierzamy być przygotowani do każdego spotkania i dać z siebie wszystko, co będziemy mieć najlepszego – zapowiada Trzcionka.

Sprawdź plan okresu przygotowawczego do sezonu 2023/24

Ruch wróci do treningów 10 lipca. Część zawodników na urlopach będzie przebywać jednak nieco dłużej. 15 lipca “Cidry” zagrają pierwszy sparing, mierząc się na wyjeździe z AKS-em Mikołów. W sumie “Żółto-Czarni” mają w planach 5 gier kontrolnych. Sezon 2023/24 zainaugurują 12 lipca.